نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: ترس از خود

1001
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47959
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Post ترس از خود

با سلام وخسته نباشید
    مشکل من از دوران نوجوانی شروع شد که یهو از خودم ترسیدم. حس خیلی بد که من کیم چیم کجام روح و جسمم بیگانه بودن. بعد یکم ترس فراموش کردم هر از چن گاهی سراغم میومد ومن با سرگرم کردن فراموش میکردم تا اینکه درسم تمام شد چون سرگرمیم کم شد دوباره این حس بهم دست داد اینسری نتونستم فراموش کنم دیگه شد بخش از وجودم. تا دوران ازدواج وبدنیا اومدن فرزندم این با من بود خیلی اذیت شدم خیلی از زندگیم لذت نمیبردم تا اینکه افسردگی بعد زایمان گرفتم ومشکلام حاد تر شد واین فکر دیوانه کننده ول کن نبود. از اینه نیترسیدم از تنهایی میترسیدم. که نکنه فکره دیوانم کنه. بعد که با خانواده مطرح کردم که پیش روانشناس وروانپزشک رفتم. بعد از گذشت هفت ماه من خوب شدم. یه دنیای خوب یه دنیای زیبا. بدون ترس از فکرم بعد ۷ سال که من خوب بودم کرونا اومد ودوباره مثل افسرده ها شدم. وهمین فکر اومد به ذهنم اینسری دیگه نمیترسم. ولی نسبت به خودم احساس غریبی میکنم. فک میکنم دیگه خوب نمیشم. یه ساله هم اسنترا میخورم اصلا تغییر نکردم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46369
    تشکـر
    5
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ترس از خود

سلام...
    راستش من هیچ تحصیلات آکادمیکی در زمینه مشاوره ندارم
    اما چون نوعی نزدیک به این مشکل رو خودم هم الان دارم راه کنترلش رو باهات در میون میگذارم.
    اولین نکته ای که من خودم شخصا در زمینه مشکلات روحی فهمیدم این بود که این مشکللت تمام نمیشن و فقط ما میتونیم کنترلشون کنیم با پرت کردن حواس و سرگرم کردن خودمون.
    در مرحله بعد هم عزیزم باید بدونی که قرار نیست هیچ اتفاق غیرعادی و عجیبی بیوفته باید خودتو بزاری در معرص خطری که فکر میکنی تورو تهدید میکنه
    مثلا بزاری اون ترس خودش رو به نقطه عالی برسونه و ببینی که هیچ اتفاقی نیوفتاده و تو زنده ای!
    سرگرمی، بازی فکری، مهارت جدید و یا حتی یادگرفتن یک زبان جدید میتونه بهت کمک کنه
    و همچنین یوگا و ورزش های حرکتی میتونه بر روی سلامت روانت هم تاثیر بگذاره.
    من توی نوجوانیم همچین مشکلی داشتم البته با شکل دیگه ای، و اون زمان مثل الان انقدر تراپیست و مشاور و قرص و دارو هم نبود و خودم هم شخصا بسیار تنها بودم.
    اون زمان با کتاب خواندن و عبادت کرذن و شکرگزاری خودم رو اروم میکردم. کم کم به یوگا پناه بردم و مدتی بعد متوجه شدم که این موضوع به شکل سابق برای من وجود نداره..
    امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم... ولی بهرحال پیشنهاد میکنم به یک تراپیست خوب هم سربزنی..
    به امید سعادت و خوشبختی شما

3. کاربران زیر از marzi5656 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47959
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ترس از خود

ممنون از راهنماییتون. ولی مشکل اینجاست که من سری دوم حتی تو سرگرمییم. بیشتر بهش فکر میکنم. همش میگم بزار ببینم الان حرف میزنم اون شکلی میشم. تو سالن ارایشگاه مادرم. هم که سرگرمم. بعضی اوقات به اون فک میکنم وداغونم میکنه فکری که ازش دیگه ترس ندارم نمیدونم چرا ازش فرار میکنم. همش فک میکنم مثل گذشته هست همش حس بیگانگی از خود حس خسته شدن از تناقض جسم وروح.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

من، که، از، بعد،

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد